1. Hem
  2. Gudstjänster
  3. Församlingsblad

Kontakt

Nedan ser du kontaktuppgifter till några av oss som arbetar på Fogdaröd. Om du är osäker på vem just du ska kontakta, så går det bra att använda vårt kontaktformulär eller att ringa till vår växel.

Telefonummer till enheterna finner du under respektive verksamhetsområde.

Så hittar du hit länk till karta (öppnas i nytt fönster).

Fogdaröd omsorg, vård & utbildning, Norra Fogdarödsvägen 8, 243 93 Höör

Tel växel 0413-55 97 00, Fax 0413-55 97 01

E-post info@fogdarod.se

Kontaktpersoner

  VD
Maria Nilsson
Tele: 0413-55 97 06
Mobil: 072-564 39 09
E-post: maria.nilsson@fogdarod.se
    Områdeschef Omsorg
Ann-Marie Karmborg
Mobil: 070 68 01 737
E-post:
Ann-Marie.Karmborg@fogdarod.se
  Områdeschef Daglig verksamhet
Magdalena Jerre Andersson
Tele: 0413-55 97 45
Mobil: 072-702 32 35
E-post: Magdalena.Jerre@fogdarod.se

 

   

Lönehandläggare
Jessica Hallberg
Tele: 0413 55 97 09
E-post: Jessica.hallberg@fogdarod.se

HR och Servicechef
Ann-Christin Hettinger
Tele: 0413-55 97 14
Mobil: 070-574 59 07
E-post: Ann-Christin.Hettinger@fogdarod.se
  Föreståndare Länsmansgårdens Skolveckohem
Erika Ericsson
Tele: 0418 724 24
Mobil: 0708-72 42 50
E-post: erika.ericsson@fogdarod.se 
Ekonomichef
Erik Caster
Tele: 0413-55 97 05
Mobil: 070-546 41 57
E-post: Erik.Caster@fogdarod.se
  Föreståndare, HVB Gästgården
Björn Söderström
Mobil:
E-post: bjorn.soderstrom@fogdarod.se
Områdeschef Utbildning.
Rektor, Möllebacksskolan och Länsmansgården
Jan Stenblom
Mobil: 0708- 72 42 54
E-post: Jan.Stenblom@fogdarod.se
  Fastighet och Lokaluthyrning
Lars Persson
Tele: 0413 55 97 19
Mobil: 070 560 39 73
E-post: lars.persson@fogdarod.se
Områdeschef Utbildning.
Rektor och internat, Karolinaskolan och Linnéaskolan
Åse Ljungdahl
Tele: 0413-55 97 43
Mobil: 072-246 78 87
E-post: Ase.ljungdahl@fogdarod.se
 

Biträdande ekonomichef
Eva Svensson
Tele: 0413 55 97 11
E-post:eva.svensson@fogdarod.se

Områdeschef Vård
Cecilia Mårtensson 
Tele: 0413-55 97 42
Mobil: 072-246 80 60
E-post:cecilia.martensson@fogdarod.se

 

   

Kvalitetschef
Pernilla Åkesson
Mobil:072 246 31 03
E-post:pernilla.akesson@fogdarod.se

 

  


powered by HeliCMS